15. Olimpia Kamienna Góra...........3 2 0 2 1 3-5/-2
16. Orzeł Lubawka........................2 1 0 1 1 1-5/-4
17. Olsza Olszyna Lubańska...........3 0 0 0 3 1-9/-8

Następny mecz:
Olimpia Kamienna Góra - cały czas w lidze okręgowej, z wyjątkiem 2001/02 i 2008/09 - IV liga gdzie zajęli ostatnie miejsce (5 zwycięstw, 6 remisów i 19 porażek). Bardzo "groźni" u siebie - słynny atak kibicow na sędziego w 22kol. Nie mamy zbytnich sukcesow w historii ostatnich pojedynków 3 porażki, 3 remisy. W tym sezonie nic nadzwyczajnego ledwo remis z Gryfem, remis w derbach z Kowarami i porażka 0:2 z Raciborowicami, które pokonał na wyjeździe Woskar. Reasumując powinniśmy połknąć w tym sezonie Kam.Górę.

Ostatnio zmieniony przez Gość 2 dnia Nie 22:10, 23 Sie 2009, w całości zmieniany 13 razy

Niestety następna porażka
Sygnały prasowe donosiły, że po spadku z IV Kamienna Góra jest słabieńka tymczasem nie potwierdziło się to i dostaliśmy niestety wycisk i nie dalismy rady Olimpii.

Następny mecz
Następni to Sparta Zebrzydowa - finalista Pucharu Polski grupy Dolnoslaskiej OZPN Jelenia Góra 2004/05 ale to juz historia. Typowa drużyna środka tabeli okręgówki. Od wielu sezonów zakotwiczyła tu zajmując miejsca w środku tabeli / od 6 do 12 miejsca/ nastawiając się wyraźnie na konieczność zdecydowanego pokonania znanych rywali z niższych miejsc z tabeli co gwarantuje utrzymanie w klasie.
Z Orzełkiem różnie - jednak wiecej przegranych - pamiętny sezon 2005/06 2 x nasza przegrana 0:6 i 2:6.
Teraz podobnie w końcu środka tabeli u siebie pokonała Kowary 4:3 i przegrała z Bogatynią, Gryfem i Raciborowicami.
W tym sezonie sądzac po meczu z GKS Raciborowice i naszą determinacją są do ogrania w zależnosci od naszych środowych możliwości sił piłkarskich. Niewiele pozostało rywali do ewentualnego teoretycznego ogrania ? Mirsk, Otok, Lubawka, Olsza, Raciborowice i Zebrzydowa i ...koniec listy.

filipo

Posty: 267

PostWysłany: Nie 19:17, 30 Sie 2009    Temat postu:

Orzeł Kamienna 2:5
Indywidualne błędy zadecydowały o porażce ze spadkowiczem z IV ligi. Zagraliśmy najsłabszy mecz jak do tej pory. Przed wyższą porażką uchronił nas bramkarz pozyskany ze Świerzawy. Do przerwy przegrywaliśmy 1:3, chociaż mieliśmy przewagę w sytuacjach bramkowych, m.in. Łużny, Terlecki (słupek z wolnego). Bramkę do szatni zdobywa Łużny po pięknym podaniu Spornego. Po przerwie bramkę zdobywa Klawiński. Jest szansa na remis gramy naprawdę ciekawą piłkę. Niestety po wolnym przyznanym dla nas, Maciejczyk "nabija" przeciwnika piłką (kiedyś sędziowie pokazaliby w tej sytuacji żółtą kartkę dla kamiennogórzanina) niestety szybka kontara i 4 bramka dla Olimpii. Od tej pory widowisko siadło. W końcówce tracimy bramkę na 5:2 po indywidualnej akcji piłkarza z Kamiennej Góry, który mijał naszych piłkarzy jak tyczki. Widoczny był brak w obronie T. Kaniewskiego.

Tabela i pozostale wyniki powyżej

Ostatnio zmieniony przez filipo dnia Nie 19:18, 30 Sie 2009, w całości zmieniany 1 raz

17. Olsza Olszyna Lubańska5 .0 0 0 5 5-16/-11

Granica Bogatynia - od wielu sezonów w klasie okręgowej czasem w czołówce 2x4 i 2x5 miejsce. Dość silna drużyna w tym sezonie 4 zwycięstwa z niewielką różnicą z Kowarami, Gryfowem,Zebrzydową i Raciborowicami. Niestety co nie brzmi optymistycznie spotkania z Orłem w ilości sześciu spotkań w okregówce to nasze porażki od 0:1 do 1:9, Niewielka różnica bramek zwycięskich Bogatyni z Zebrzydową czy Raciborowicami pozwala mieć nadzieję na równorzędną walkę czego gorąco życzymy Orzełkowi.

Ostatnio zmieniony przez Gość 2 dnia Czw 8:15, 03 Wrz 2009, w całości zmieniany 4 razy
filipo

Posty: 267

PostWysłany: Śro 19:35, 02 Wrz 2009    Temat postu:

Sparta Orzeł 1:3!!!!!!!!!!
Komplet wyników:
Olsza Olszyna – Włókniarz Mirsk 3:5 (1:3)
Nysa Zgorzelec – Jawa Otok 4:1 (2:0)
Olimpia Kamienna Góra – Czarni Lwówek Śl. 2:0 (2:0)
Sparta Zebrzydowa – Orzeł Wojcieszów 1:3 (1:2)
Granica Bogatynia – GKS Raciborowice 2:0 (1:0)
Gryf Gryfów Śl. – Olimpia Kowary 2:0 (2:0)
Pauza: Victoria Ruszów

Ostatnio zmieniony przez filipo dnia Śro 20:24, 02 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz
filipo

Posty: 267

PostWysłany: Wto 19:10, 08 Wrz 2009    Temat postu:

Orzeł Bogatynia 0:0 Miałem okazje być tylko na II połowie i jestem pod wrażeniem. Oby tak dalej i okręgówka będzie w "utrzymaniu". Bogatynia zagroziła nam praktycznie tylko raz z wolnego. Po za tym akcja toczyła się w środku boiska. Orzeł wyprowadzał sprawne kontry. Piłka mijała lewe okienko dwa razy gości m.in. po strzałach Wydrycha i Łużnego. Końcówka należała do Orła. Niestety zabrakło precyzyjnych podań w "16" Granicy.
Na pochwałę zasługuje cały zespół. Swój kunszt piłkarski pokazał znowu T. Kaniewski. Fotki dodam wkrótce, autorstwa mojej dziewczyny z I połowy meczu.

Ostatnio zmieniony przez filipo dnia Wto 19:45, 08 Wrz 2009, w całości zmieniany 4 razy

17. Olsza Olszyna Lubańsk......6 . 0 0 0 6 5-20/-15

Gryf Gryfów w okręgówce od 2004/05 zajmuje miejsca raczej w dolnych partiach ostatnio trzykrotnie tuż przed spadkowiczami a więc nie jest najsilniejszym przeciwnikiem.
Z Orłem kiedyś w okręgówce remis i zwycięstwo. Z innymi zespołami wyniki raczej różne nawet czasem niespodziewane zwycięskie rezultaty i także porażki. Nieobliczalny rywal. Orzełek powoli nabiera wiatru w żagle i jest to przeciwnik do pokonania.W obecnym sezonie remis z Kamienną Górą, zwycięstwo z Zebrzydową i Kowarami, przegrana z Bogatynią i Raciborowicami(klęska). Teoretycznie Orzełek powinien awansowac na 8 miejsce.

17.Olsza Olszyna Lubańsk......6 . 0 0 0 6 5-20/-15

Olimpia Kowary - odwieczny rywal Orzełka z którym mamy od 2002r niestety niekorzystny bilans bramkowy - 40:18. Łącznie było 10 meczy ligowych w tym 3 nasze zwyciestwa , żadnego remisu i 7 porażek. Kowary zajmowały dwukrotnie w okręgówce 5 miejsce i trzykrotnie miejsce poza dziesiątką. W tym sezonie graliśmy z pięcioma tymi samymi rywalami uzyskując korzystniejszą ilość dużych pkt (7 - 4) i bramek (7:8 , 7:11), co sugerowałoby że grając u siebie to kolej na nasze zwycięstwo. Przegrali z Zebrzydową, Bogatynią i Gryfem.

Ostatnio zmieniony przez Gość 2 dnia Pon 9:00, 14 Wrz 2009, w całości zmieniany 4 razy
filipo

Posty: 267

PostWysłany: Śro 19:07, 16 Wrz 2009    Temat postu:

Orzeł Kowary 1:0
Zagraliśmy przyzwoity mecz. Od początku bombardujemy bramkę gości. Jednak piłka nie może znaleźć drogi do bramki. Najdogodniejsze sytuacje ma Kuraś (słupek i poprzeczka). W pierwszej połowie oddajemy około 10 celnych strzałów. Do przerwy 0:0. Drugą połowę rozpoczynamy od celnego strzału. Inicjatywa należy do nas. W poprzeczkę trafia R. Łużny. Kontrolujemy przebieg spotkania, stwarzając sobie coraz bardziej dogodne sytuacje do strzelenia bramki. W końcu R. Łużny z rogu szesnastki posyła futbolówkę w lewy róg bramki gości i jest 1:0. Zaczynamy się broni jednka kowarzanie nie potrafią stworzyć sobie 100% sytuacji. W końcówce meczu Kuraś otrzymuje drugą żółtą kartkę. Gramy w osłabieniu. Terlecki ma jeszcze szanse na podwyższenie wyniku, jednak zbyt słabo uderza "główką" i bramkarz bez problemu interweniuje. Podsumowując wygraliśmy zasłużenie. Jest to najmniejszy wymiar kary dla gości. Sędziowanie na bardzo słabym poziomie!

Orzeł Wojcieszów – Olimpia Kowary 1-0 (0-0)
Bramki: Łużny.

Czarni Lwówek Śląski – Gryf Gryfów Śląski 3-0 (3-0)
Bramki: Wrona x2, Faliński.

Piast Zawidów – Granica Bogatynia 2-1 (0-1)
Jawa Otok – Sparta Zebrzydowa 1-1 (0-0)
Orzeł Lubawka – Olimpia Kamienna Góra 0-5 (0-2)
Włókniarz Mirsk – Woskar Szklarska Poręba 6-0 (1-0)
Victoria Ruszów – Nysa Zgorzelec 0-1 (0-1)

17.Olsza Olszyna..........7............0..........6-24

Tuż przed przymusową przerwą w rozgrywkach spotykamy się z GKS Raciborowice. Klub który od dawna jest w okręgówce ( 07/08/ - Akl). Z wyjątkiem ub.sezonu /8 miejsce/ GKS nie mieścił się w dziesiątce najlepszych. Zespół wyjątkowo nierówny, wygrywa czasem z najlepszymi ponosząc porażki z ostatnimi, u siebie w większości zwycięstwa. Ich atak zwerbowany kiedys z innych klubow /Wróblewski,Kulesza/ równiez z czołowki okręgówki strzelców bramek ub.sezonu jest w dobrej dyspozycji. W ligowych rozgrywkach spotkaliśmy się z GKS - 6 razy: odnosząc 3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę.
W tym sezonie GKS Raciborowice: porażki z Woskarem, Bogatynią i Kowarami a zwycięstwa z Kamienną Górą, Zebrzydową i sensacyjne 7:0 z Gryfem. Wygrywaliśmy i remisowaliśmy poprzednio u nich, stawiamy więc na trudnym terenie zwycięstwo Orzełka.

Gość 2

Posty: 1250

PostWysłany: Sob 20:37, 19 Wrz 2009    Temat postu:

Czy pokonamy Raciborowice?

Do PRZERWY (1 : 1),a jednak nie 3:1 dla nich

Pozostała nam juz niecała połowka sezonu i jeszcze trochę pkt do zdobycia. Liczymy na połknięcie chociaż Raciborowic,Lubawki, Olszyny czy Jawy. Wszystko co ponadto to polepszy naszą pozycję w tabeli i pozwoli na perspektywiczne utrzymanie w okręgówce w środku tabeli co nie jest bez znaczenia w założeniach i celach piłkarzy i trenera. Nasze rekordowe 9 miejsce i 36pkt w rozgrywkach okręgówki 2002/03 ale w sezonie jesiennym wówczas zdobylismy 26pkt i pierwsze miejsce i to jest rekord naszego Orła osiągnięty ostatnio w sezonie jesiennym/ trzy druzyny wówczas osiagneły 26 pkt, Orzeł obydwie pokonał/ Oj gdzie te czasy kiedy w połowie rozgrywek w tabeli takie sławy jak Bolesławiec, Nowogrodziec, Bogatynia, Zawidów, Kowary, Kam.Góra i in. były za nami.

17. Olsza Olszyna......... 8............0..........7-29

Ostatnio zmieniony przez Gość 2 dnia Nie 18:24, 20 Wrz 2009, w całości zmieniany 9 razy

17. Olsza Olszyna Lubańska.......... 9 .. 3 ..1 0 8.. 9-30

Czarni Lwówek to w ostatnich czterech sezonach czołówka okręgówki zajmująca 2x5, 4 i 2 miejsce.
Czarni byli w ćwierćfinale i dwa razy w półfinale Pucharu Polski - Jel.Góra.
W anulowanym meczu w sezonie 2002/03 wygraliśmy u nich 3:2. W sezonie 2005/06 na wyjeździe przegraliśmy 0:3, a u nas 1:1. W tym sezonie nasi rywale wygrali z Olszą. Nysą, Woskarem, Zebrzydową i Gryfem, remis z Bogatynią oraz przegrana z Łużycami, Kamienną Górą i niespodziewanie z Kowarami. mają lepsze rezultaty od nas z tymi samymi rywalami co nie znaczy, że nie są w naszym zasięgu do pokonania zwłaszcza na naszym terenie. Na razie sprawdzą ich Raciborowice ale nie dali rady
filipo

Posty: 267

PostWysłany: Sob 17:06, 03 Paź 2009    Temat postu:

Zwycięstwo Orła z Czarnymi Lwówek 4:1

Bramki: Wydrych x2, Terlecki, Kurek

Z Czarnymi w przekroju całego meczu zagraliśmy poprawnie. Początkowo obie drużyny badały się nawzajem. Jednak to Orzeł zaatakował odważniej, czego dowodem była bramka zdobyta przez Terleckiego, po doskonałej wrzutce Łużnego z prawej strony. Po straconej bramce goście rzucili się do odrabiania straty. Jednak ich akcje kończyły się na około 25 m od bramki Orła. W końcówce Orzeł zdobywa drugą bramkę autorstwa Wydrycha. Szansę na drugą bramkę w tym meczu marnuje Terlecki. Do przerwy 2:0. Druga połowa rozpoczyna się od ataku przyjezdnych. Efektem jest zdobycie gola kontaktowego. Minutę później Wydrych strzela nie do obrony i jest 3:1. Od tej pory akcje toczą się głównie w środku pola. Zaczyna uwidaczniać się przewaga wojcieszowian. W końcu, po podaniu Łużnego Kurek zdobywa czwartą bramkę. Zwycięstwo zasłużone!!!

17.Olsza Olszyna Lubańska...........10...3..1 0 9.. 9-34

Piast Zawidów - zanotował sukces w sezonie 2006/07 w Pucharze Polski - Jel.Góra docierając do finału.
Od ostatnich 8 lat w okręgówce, zajmuje miejsca raczej w dziesiątce: 4, 2x7, 9, 2x10 i 14 . W okręgowych spotkaniach Piasta z Orłem - mamy 3 zwyciestwa, 2 remisy i 2 porażki, stan bramek dla nas niekorzystny 11:17.
W tym sezonie Zawidow wygral z Olszą ,Woskarem, Kam.Gorą, Zebrzydową, Bogatynią, Gryfowem i Kowarami, zremisował z Ruszowem, Lubaniem, Raciborowicami i Nysą , nie poniósł jeszcze żadnej porażki i jest w czubie tabeli. I niezbyt to optymistyczny prognostyk dla Orla w tym sezonie, ale walczyć trzeba a nuż....

Ostatnio zmieniony przez filipo dnia Sob 17:07, 03 Paź 2009, w całości zmieniany 1 raz
filipo

Posty: 267

PostWysłany: Nie 16:38, 11 Paź 2009    Temat postu:

Orzełek przegrał w Zawidowie

Niestety Orzeł ostatecznie poległ 3:1 jak głosi byly sponsor na jg24, a jeszcze pół godziny przed końcem meczu prowadził 1:0 - bramka strzeloną z karnego.

* brak ofic. stanowiska w sprawie meczu Lubawki z Gryfem

Jawa Otok - w ub sezonie druga drużyna gr.III A kl z Victorią Ruszów awansowały w tym roku do okręgowki.
W poprzednich latach na pograniczu B i A kl. W końcu wzmocnienie i awans na skutek wiadomego splotu okoliczności. Niestety zespół słabo się spisujący w rozgrywkach i zajmujący miejsce poza dziesiątką. Porażki: z Ruszowem, Lubaniem, Nysą, Bogatynią, Mirskiem, Raciborowicami zwycięstwa z Olszą , Kamienna Górą remis z Woskarem, Zebrzydową, Gryfowem. Jak widać zespół mogący czasem sprawić niespodziankę in minus ale Orzełek nie powinien sobie na to pozwolić i bezapelacyjnie odnieść zwyciestwo.

Pozostało pieć ostatnich kolejek sezonu jesiennego i nareszcie przyszla pora na zdecydowane powiększenie przewagi nad conajmniej siedmioma ostatnimi drużynami. Kibice i sympatycy liczą na jeszcze 10 -11 pkt i zajęcie miejsca w dziesiątce na koniec jesieni.
13 kol Orzeł Wojcieszów - Jawa Otok
14 kolOrzeł Lubawka - Orzeł Wojcieszów
15 kol Orzeł Wojcieszów - Włókniarz Mirsk
16 kol Victoria Ruszów - Orzeł Wojcieszów
17 kol Orzeł Wojcieszów - Olsza Olszyna Lubańska

Ostatnio zmieniony przez filipo dnia Nie 17:04, 11 Paź 2009, w całości zmieniany 2 razy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Miasta Wojcieszów Strona Główna » Kosz Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)